Tvorivá dielňa - Zdobíme kraslice

tv_tvorivadielna_kraslice

Srdečne Vás pozývame na tvorivú dielňu "Zdobíme kraslice", ktorá sa uskutoční 1. apríla 2012 v čase od 14:00 do 17:00 hod.  v  trebišovskom kaštieli

 

 

tv_tvorivadielna_kraslice

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozýva malých i veľkých na 5. ročník tvorivej dielne v zdobení veľkonočných kraslíc s názvom „Zdobíme kraslice“, ktorý sa uskutoční na „Kvetnú nedeľu“ 1. apríla 2012 od 14:00 hod. do 17:00 hod. v trebišovskom kaštieli.
Tento rok pripravuje múzeum už 5. ročník tvorivej dielne zdobenia veľkonočných vajíčok, ktoré budú sprevádzať i zdobenie perníčkov, výroba jarných kvetov z krepu, ochutnávka tradičných veľkonočných jedál a najkvalitnejších tokajských vín. Atmosféru celého tohto podujatia bude spríjemňovať folklórna skupina Parchovianka z Parchovan. Pred budovou kaštieľa usporiada organizácia Terra Incognita zaujímavý program s množstvom súťaží. Vstupné na túto akciu je podľa platného cenníka: Dospelí – 1,50 €; deti, dôchodcovia do 70 r. a študenti - ,050 €; dôchodcovia nad 70r., deti do 6 r. a ZŤP – zdarma.

Na túto akciu sa nevzťahuje neďelňajšia ponuka "Šťastná hodinka v kaštieli".

Tešíme sa na Vašu účasť
                      Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 125 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com