Pozvánka na výstavu Poľovnícky salón Andrássyovcov

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so SNM – Múzeom Betliar, sprístupňuje dlhodobú výstavu „Poľovnícky salón Andrássyovcov". Zameraná je na jednu z voľnočasových aktivít uhorskej šľachty – teda na poľovačky.

V zriadenom poľovníckom salóne bude múzeum prezentovať aj „poľovnícku tabuľu" – prestieranie stola jedálenským servisom s motívom poľovačiek. Návštevníci sa dozvedia o parforsných poľovačkách v chotári Trebišova, Veľat, Parchovian či Vojčíc. Prostredníctvom tabletu si budú môcť vypočuť príbehy z andrássyovských poľovačiek a prečítať si dobové recepty na prípravu pokrmov z diviny.

V roku 2021 prebehla v múzeu reprofilizácia, ktorá bola zameraná na vyzdvihnutie šľachtických rodov (Csáky, Szapáry a Andrássy). To umožnilo vo väčšej miere venovať sa témam spojeným s rodom Andrássy. Výstava „Poľovnícky salón Andrássyovcov" je ďalšou doplňujúcou výstavou k stálej expozícii „Šľachtické rody trebišovského kaštieľa". Výstava bude prístupná od 12.11.2021 do 06.11.2022.

Kontaktná osoba: Mgr. Nikola Radová
Emailová adresa: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

 

plagat polovnicky salon

Kto je Online

Práve tu je 112 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com