,,BAVÍ NÁS TO“

pozvankazus

Srdečne Vás pozývame na  výstavu  absolventov ZUŠ v Trebišove s názvom  ,,BAVÍ   NÁS   TO“  , ktorá potrvá od  6. 3.  2013 do 1. 4. 2013 vo výstavných priestoroch AMBIT na poschodí trebišovského kaštieľa.

Vernisáž: 6.3.2013 o 17:00 hod.

 

 

pozvankazus

 
 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, zrealizuje výstavu výtvarnej tvorby žiakov a absolventov Základnej umeleckej školy v Trebišove. Vo vystavovaných dielkach mladí umelci ilustrujú rôzne druhy výtvarných techník. Návštevníkom sa tak naskytá možnosť rozvoja zmyslového vnímania prostredníctvom kresby, maľby, modelovania, sochárskej priestorovej a objektovej tvorby, počítačovej grafiky a fotografie. 
Autormi výstavy sú nadaní žiaci ZUŠ, ktorí študujú v druhej časti základného štúdia, v druhom stupni, pokračujú v štúdiu pre dospelých i absolventi školy. 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína poskytlo priestor na uvedenie výstavy vo výstavnej časti AMBIT, na poschodí trebišovského kaštieľa. 
Svojou umeleckou prácou prezentujú talentovaní výtvarníci, v impozantnom historickom sídle Andássyovcov; vlastnú predstavivosť, fantáziu, tvorivosť a ponúkajú ich všetkým účastníkom výstavy.
 
Vernisáž výstavy sa uskutoční  6. marca 2013 o 17.00h hod. Výstava s názvom ,,BAVÍ   NÁS   TO“ potrvá do 1. apríla 2013.  
 
Srdečne Vás všetkých pozývame.
 
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kontakt:
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
 
 
Tel. : 
056/6722234
 
 
e-mail: 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 
 
web: 
www.muzeumtv.sk
 Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
 
 
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
 
Srdečne Vás všetkých pozývame
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 

Kto je Online

Práve tu je 67 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com