Fotogaléria - Výstava PICTURES AT AN EXHIBITION


PICTURES AT AN EXHIBITION

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, sprístupnilo dňa 19.1.2017 novoročnú výstavu pod názvom PICTURES AT AN EXHIBITION. Autorom výstavy je Ľubomír Ondovčík, ktorý sa svojej tvorbe venuje už od roku 1976. Podľa autorových slov je to štyridsať rokov hľadania či správneho nasmerovania prístupu k obrazom.

Novoročná výstava Ľubomíra Ondovčíka sa nesie pod názvom PICTURES AT AN EXHIBITION, čo v preklade znamená OBRÁZKY Z VÝSTAVY. Pri jeho tvorbe je mu inšpiráciou rocková hudba a tak isto aj jeho obľúbení českí surealistickí autori Mikuláš Medek a František Muzika. Diela sú vytvorené maľbou štetcom a špachtľou na plátno a sololit.

Výstava je rozdelená do troch navzájom sa prepájajúcich celkov: abstraktná, surealistická a mysticko-duchovná. Autor svojim obrazom zámerne nedal názov. Nechá priestor návštevníkovi, aby zapojil vlastnú fantáziu a predstavivosť . „Gro" výstavy tvoria obrazy, ktoré sú poctou Leonardovi da Vincimu, ďalej sú to fragmenty s ikonostasov, surealistické ponímanie večnej hry šachistov, levitácia hradov a zámkov, abstraktné veže, rockoví umelci a ich posmrtný piedestál i umučený Ježiš Kristus.

Vystavované diela budú nainštalované v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína do 19. 2. 2017.

Kto je Online

Práve tu je 187 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com